Početna Kaštela Fešta odbojke u Kaštelima : Poraz Malenih

Fešta odbojke u Kaštelima : Poraz Malenih

OK KAŠTELA – AOK MLADOST 2:3
U derbiju 8. kola 1. skupine Super lige odbojkašice Kaštela i Mladosti odigrali su još jedan triler u pet setova. Na kraju su Zagrepčanke ponovo slavile, ali su domaće igračice pokazale da se mogu nositi s najboljima u ligi.

Kaštela – Mladost 2:3
(25:21, 12:25, 25:20, 16:25, 10:15)

Subotnji derbi nadmašio je očekivanja i onih najoptimističnijih Kaštelana. U prepunoj dvorani gledatelji su uživali u dvoboju prepunom preokreta, u kojem su više sportske sreće imale gošće iz Zagreba. Usprkos vodstvu od 2:1, Mladost odnosi pobjedu iz Kaštela rezultatom 3:2.

Nakon izjednačenog početka prvog seta  ekipa Mladosti se uspjela odvojiti na 11:3. I kada se očekivalo da će gošće u drugom dijelu mirno privesti taj set kraju, ekipa Kaštela se sa serijom odličnih servisa Ane Rimac vratila u igru. Izjednačenost je potrajala do 20-og poena kada domaće igračice još jednom serijom dobrih servisa, ovaj put Elene Vukić, ostvaruju značajnu prednost i osvajaju prvi set. U drugom setu ekipa Mladosti je odmah na početku, dobrim servisima te kvalitetnom igrom u bloku, obrani polja i protunapadu ostvarila rezultatsku prednost. Pritom su greške u prijemu servisa i napadu svele na minimum što je rezultiralo njihovim osvajanjem drugog seta s velikom bodovnom razlikom. U trećem setu Kaštelanke su se uspjele odvojiti na nekoliko poena prednosti koju nisu ispuštale do kraja seta. U četvrtom setu ponovno dominiraju gošće koje su ulaskom Volmut u igru poboljšale prijem servisa što im je uz dobru igru u ostalim fazama igre omogućilo izjednačenje na 2:2. I u petom setu gošće su zaigrale bolje te povele 8:4. Ali uporne i borbene Kaštelanke ponovno rade seriju na servis Ane Rimac i izjednačuju rezultat na 10:10. Idući poen u kojem je Vrbanc iz vrlo teške situacije uspjela osvojiti poen  smečom pokazao se presudnim, jer su gošće iz Zagreba nakon njega osvojile još 4 poena u nizu te tako još jednom uspjele pobijediti ekipu Kaštela koja im očito jedina u ovoj sezoni uspijeva ozbiljnije parirati.

Trener #Maleni, Zoran Grgantov izjavio je: „Prvo bih želio zahvaliti publici koja je došla u velikom broju i bodrila nas cijelu utakmicu neovisno o rezultatu. S jedne strane sretan sam što smo još jednom pokazali da možemo igrati ravnopravno s ekipom Mladosti, ali sam i pomalo tužan jer smo imali vodstvo od 1:0 i 2:1 i nedostajalo nam je možda još malo preciznosti i agresivnosti na servisu da ostvarimo i pobjedu u ovoj utakmici. Osjetio sam da moje igračice uživaju u igri i da su dale sve od sebe i nadam se da je i publika to prepoznala i da će nas i u idućoj utakmici protiv Rijeke za 2 tjedna ponovno ovako podržati.“

Među domaćim igračicama prema statistici, najveći broj poena osvojila je Stanović i Vukić a kod gošći Vrbanc,  dok je Matas na poziciji libera svojim atraktivnim obranama u polju pobrala najviše ovacija iz publike.

Odbojku treba poznavati da bi se istinski moglo uživati u ljepoti nadmudrivanja  preko mreže. Kaštelanska publika  to definitivna zna, podržali su #Malene,a one su im to zahvalile onako kako to najbolje znaju, igrale su odbojku.

„Ja bih još mogla igrati“, izjavila je Stanović nakon 5 odigranih setova. To sve govori.

Bila je  to još jedna FEŠTA O’ ODBOJKE u Gradu odbojke.

Kaštela: Ninčević, Stanović, Prkačin, Ljulj, Rimac, Karaula, Glavina, Papić, Kutrović, Sudar, Matas, Stojan, Vukić. Trener: Zoran Grgantov

Mladost: Matić, Pavičić,  Kačić Bartulović, Butigan, Rajković, Štimac, Grbavica, Volmut, Pažin, Luketić, Vrbanc, Jurišić. Trener: Saša Ivanišević.