Početna Kaštela Mažoretkinje KUD-a Korak uspješne na kvalifikacijskom turniru

Mažoretkinje KUD-a Korak uspješne na kvalifikacijskom turniru

2470
UDIO

U subotu 11.2.2017.godine u organizaciji Saveza mažoretkinja i pom-pon timova Hrvatske održan je 29.kvalifikacijski turnir  solo i mini formacije kvalifikacije za MWF-XIV. Europsko prvenstvo mažoretkinja-GIULIANOVA/IT,22.-25.06.2017. Natjecanje je održano u športskoj dvorani Osnovne škole Čista Velika dok je domaćin turnira bila  plesna udruga „Bollywood“-Vodice.

U cjelodnevnom natjecateljskom programu predstavio se 21 klub kroz 200 koreografija. 30 članica KUD-a Korak vodili su na ovo natjecanje voditelj kluba Ivan Tošić i trenerice.  Mažoretkinje grada Kaštela natjecale su se kroz sva četiri dobna uzrasta, djeca, kadeti, juniori i seniori i to s 12 koreografija.

Najmlađa sudionica na turniru naša članica Lucija Romić s nepunih 5 godina, osvojila je prvo mjesto-zlato  u kategoriji solo štap djeca, kao i drugo mjesto-srebro u kategoriji solo pom-pon djeca. Kadet Lucija Vranješ u kategoriji solo štap kadeti zauzela je drugo mjesto-srebro. Seniorka Sarah Pastuović u kategoriji solo twirling freestyle osvojila je drugo mjesto-srebro.  U kategoriji duo twirling freestyle za seniore naše članice Mia Jerković i Katarina Džolić zauzele su prvo mjesto-zlato.

Prije početka natjecateljskog programa svi natjecatelji nazočili su snimanju milenijske fotografije gospodina Šime Strikomana.

Iako je bilo naporno u cjelodnevnom natjecanju osmjeh s lica naših natjecateljica nije silazio. Bile su predivne, rasplesane i željne novih saznanja kako bi mogle ići u nove pobjede.  Bravo cure, i ovim putem vam čestitamo na postignutim rezultatima  te zahvaljujemo vašim roditeljima koji su nam pomogli realizirati sudjelovanje na natjecanju.

Voditelj kluba Ivan Tošić