Početna Hrvatska Ispjevao pjesmu o umiranju Hrvatske Slavonije

Ispjevao pjesmu o umiranju Hrvatske Slavonije

1771
UDIO

U posljednje vrijeme svakih nekoliko dana u medijima izađe vijest o mladim Hrvatima koji trbuhom za kruhom idu preko granica, a najveći broj priča stiže iz Slavonije.

Pjesma o opustjelom kraju koji je nekoć hranio Hrvatsku rasplakala je mnoge, a objava je u kratkom roku podijeljena više od 3000 puta.

 ‘Tužna istina’, ‘Da ti srce pukne’, ‘Evo isplaka se kao ovaj kišni dan!!! E Slavonijo moja pusta!!’, nizali su se ispod objavljenog videa komentari.

‘Tužno, ali je tako, meni i drugo dijete odlazi iz Hrvatske’, napisala je jedna majka, a javili su se i oni koji su već otišli u potragu za boljim životom.

‘Pozdrav iz Irske’, napisao je jedan korisnik, a jedna je djevojka napisala da je i ona jedna od tih koji su otišli i to u Švedsku.

‘Ja vjerujem da će se moji Slavonci vratiti i da će se šorovima opet orit ona naša pjesma Slavonska…’, zaključila je jedna korisnica, ali bilo je tu i onih u kojima je pjesma pobudila bunt: ‘Dokle god svi mi koji smo nezadovoljni ne izađemo na ulice nema nam spasa… Možemo i pisati i pjevati pjesme o odlasku, ali to njih ne dira… Samo bojkot može promijeniti sve…’, napisao je jedan, a mnogi su se složili: ‘Samo masovni prosvjedi mogu promijeniti stvari na bolje’.

‘Tužno, pretužno, to je nažalost Hrvatska realnost… uvijek to ponavljam… kriv je hrvatski politički egoizam, lažno domoljublje… tko vodi svoju zemlju , treba voljeti svoje ljude u zemlji, s ne samo sebe i svoj položaj, voljeti da svima bude bolje… za bolji, dostojanstveni život, a ne ovo…pljačka, nebriga… tužno!!!! – zaključio je jedan korisnik.

IZVOR: jutarnji.hr