Početna Kaštela Objava za medije Matka Kuzmanića, kadidata SDPa

Objava za medije Matka Kuzmanića, kadidata SDPa

1257
UDIO

[COVER]

Poštovani čitatelji Portala Kastela.COM, moje ime je Matko Kuzmanić (https://web.facebook.com/kuzmanicmatko/) i želim Vam se ovim putem osobno obratiti kao kandidat za gradonačelnika grada Kaštela te nositelj liste koalicije SDP-a, HSLS-a,HNS-a, Hrvatskih laburista i Naprijed Hrvatska. Nastavio bih s predstavljanjem određenih točaka svog programa s nadom da će te me prepoznati kao kandidata koji Vama i našoj sredini može donijeti boljitak jer naš Grad je naša odgovornost i naše ciljeve možemo ostvariti zajedno.

[TAXI]

Da vam netko kaže da će HDZ-ova vlast u Kaštelima dati dozvole za rad isključivo 40 dućana, 10 mesnica, 14 frizerskih salona i 7 stomatoloških ordinacija pitali bi se tko je tu lud i tko su točno ti ljudi koji imaju te dozvole. Kada to pak rade sa taksi dozvolama, nikom ništa nije čudno.

Gradsko vijeće na čelu s gradonačelnikom i predsjednikom vijeća je tako pred par dana odobrilo povećanje broja taksi dozvola sa 43 na 55, čim se direktno i indirektnopogodovalo:

– interesima odabranih pojedinaca

– monopolizaciji tržišta

– visokim cijenama usluge prijevoza

– razvoju i jačanju crnog tržišta prijevoza

– povećanju razine nesigurnosti na cestama

U 21 stoljeću, dobu Ubera i sličnih aplikacija, ograničavati broj dozvola za taksi prijevoz zvuči upravo suludo i smiješno jer umjesto da pomažemo ljudima koji žele legalno raditi i plaćati porez državi te prirez gradu mi tjeramo iste da se bave djelatnostima prevozana crno ili da putem Ubera “iznose” naše novce u drugu državu! Meni je kao kandidatu za gradonačelnika i građanu našeg grada takva politika HDZ-ove vlasti potpuno neprihvatljiva!

Kada krajem petog mjeseca postanem gradonačelnik Kaštela omogućiti ću liberalizaciju taksi prijevoza te ću pružiti mogućnost svakom zainteresiranom pojedincu koji zadovoljava zakonske kriterije da obavlja djelatnost pružanja usluge taksi prijevoza. Tako više nećemo svjedočiti iznimno visokim cijenama taksi usluga, nitko više neće morati pijan ili umoran sjedati za volan riskirajući svoj i tuđi život, naši gosti se neće morati voziti u svakakvim vozilima sa svakakvim vozačima a i vidjeti ćemo porast u broju otvorenih obrta kao i u rastu kvalitete taksi usluge.

U toj priči, neće se zaposliti 50 politikom odabranih pojedinaca, nego 100 najvrijednijih radnika koje neće birati ni SDP ni HDZ već isključivo građani i gosti našeg grada!

[LEGALIZACIJA]

Do sada se u Kaštelima samo 40% sredstava koristio namjenski za komunalnu infrastrukturu, a sredstva od legalizacije nisu iskorištena za poboljšanje urbanizma i izgradnju ili održavanje komunalne infrastrukture. To je, po meni, nedopustivo!

Moj plan je, nakon što osvojim vlast 21.05., cijenu komunalnog doprinosa u postupku legalizacije spustiti na 1 kn po metru kubnom, a onima koji su već uplatili komunalni doprinos vratiti uplaćena sredstva! Istu cijenu komunalnog doprinosa odredit ćemo i za izgradnju obiteljskih kuća.

Zajedno možemo, imati sređenija i opremljenija Kaštela, jer naš grad je naša odgovornost!

[LIJEČNIK]

Zdravlje građana mi je na prvom mjestu!

Upravo je to razlog zašto ću jednom kada postanem Gradonačelnik grada Kaštela inzistirati na uvođenju dežurnog liječnika 24h! Tako će za sve ono što bi se pacijenti javili svom obiteljskom liječniku subotom poslijepodne, nedjeljom i blagdanom se moći javiti kod dežurnog liječnika.Na taj način Hitna Pomoć će biti značajno rasterećena, a doktori odmorniji i koncetriraniji, čime, dugoročno gledano, nekome možemo spasiti život!

Ovo su samo neki od planova koje imam za Kaštela u slijedeće 4 godine, a više možete pronaći na mojoj facebook stranici – https://www.facebook.com/kuzmanicmatko/

Ako želite čuti više o mom programu, pogledajte moj nastup na Mreži TV gdje pričam o tome kako mislim udvostručiti proračun u Kaštelima kroz dvije kapitalne investicije koje planiram dovesti u naš Grad:

– staza Forumule 1 u Kaštelima

– hotelski kompleksi na području Inavinila

https://www.youtube.com/watch?v=KfHmC8R8A9g

Ovo nisu predizborna obećanja, već realni planovi, ali ih ne mogu ostvariti bez vaše pomoći. Stoga 21.05. izađite na izbore i birajte ljudi koji mogu Kaštela mjenjati na bolje, za zajednički a ne privatni interes. Birajte ljude koji mogu zaustaviti iseljavanje naših mladih, dovesti privatne investicije i radna mjesta u Kaštela, srediti infrastrukturu i pomoći kaštelanskom turizmu da procvjeta – 21.05. biraj promjenu jer naš Grad je naša odgovornost!

Jedini sam koji izlazi pred Vas i priča o projektima i programima, stoga protukandidate ovim putem još jednom pozivam na javno sučeljavanje ideja, planova i programa, konstruktivno i snagom argumenata – za istim stolom!