Početna Kaštela Fontana u ljubičastoj boji povodom Međunarodnog dana svjesnosti o prijevremenom rođenju

Fontana u ljubičastoj boji povodom Međunarodnog dana svjesnosti o prijevremenom rođenju

984
UDIO

Palčići su posebna dječica čiji su prvi dani života obilježeni nevjerojatnom hrabrošću i borbenošću, a ove se subote, 17.studenoga, u cijelom svijetu obilježava njihov dan – Međunarodni dan svjesnosti o prijevremenom rođenju.

Tom prilikom fontana u Kaštel Starom zasvijetlit će ljubičastom bojom, a sve s ciljem podizanja svijesti javnosti o problemima prerano rođene djece i njihovih roditelja. Tako će Grad Kaštela hrabrim mališanima uveličati njihov dan i pružiti podršku.

Postoji način kako možemo iskazati podršku malim borcima koji su odlučili na svijet doći ranije. Obucimo nešto ljubičasto i podignimo palac gore za Palčiće. Na svoje tiramole, prozore i balkone može se objesiti niz od 10 čarapica, od kojih ona najmanja, simbolizira jedno prijevremeno rođeno dijete od 10 rođenih. Pokažimo im da su ponos našega grada, a njihovim roditeljima pružimo podršku i razumijevanje!