Početna Hrvatska Petak: većinom suho, djelomice sunčano, toplije

Petak: većinom suho, djelomice sunčano, toplije

Nakon kišovitog četvrtka - petak i subota mnogima će biti znatno povoljniji dani - barem djelomice sunčani, uz samo rijetke poslijepodnevne pljuskove, uglavnom u gorju. Vjetar će biti znatno slabiji, a temperatura zraka ujutro većinom malo niža nego u četvrtak, dnevna pak viša, osobito u subotu.

572
UDIO

U Dalmaciji pretežno sunčano i razmjerno toplo. Puhat će slab do umjeren zapadni i jugozapadni vjetar pri čemu će more biti malo do umjereno valovito. Jutarnja temperatura zraka od 6 do 8 °C, uz obalu između 9 i 12 °C, a najviša dnevna od 18 do 22 °C.

Malo toplije jutro i svježiji dan bit će na jugu Hrvatske, uz većinom sunčano vrijeme, te slab do umjeren zapadni i sjeverozapadni vjetar.

U subotu toplije i većinom suho, a od nedjelje suprotno, i još vjetrovito…

U subotu u unutrašnjosti djelomice sunčano. Prema kraju dana sa zapada naoblačenje, ponegdje s kišom. U nedjelju i ponedjeljak većinom oblačno, mjestimice s kišom, uz pad temperature zraka. Ponegdje može pasti i obilnija kiša, a u ponedjeljak je u višem gorju moguća susnježica i snijeg. U subotuće puhati do umjeren jugozapadnjak, a u nedjelju će okrenuti na mjestimice jak sjeverni i sjeveroistočni vjetar, koji će tek u utorak oslabjeti.

Na Jadranu u subotu pretežno sunčano. Prema kraju dana na sjevernom dijelu naoblačenje i mjestimice kiša. U nedjelju i ponedjeljak promjenjivo do pretežno oblačno s kišom, pa i pljuskovima s grmljavinom, koji ponegdje mogu biti i izraženiji. U subotu će puhati umjereno jugo, u nedjelju će na sjevernom dijelu zapuhati jaka, prema kraju dana i olujna bura, koja će se u ponedjeljak proširiti duž većeg dijela obale, a u utorak će oslabjeti.”, prognozirao je za HRT mr. sc. Dragoslav Dragojlović iz DHMZ-a.