Početna Split Split: Hitna pomoć dobila vozila vrijedna preko pet milijuna kuna

Split: Hitna pomoć dobila vozila vrijedna preko pet milijuna kuna

3241
UDIO

Zavod za hitnu medicinu Splitsko-dalmatinske županije dobio je novih osam vozila. Župan Zlatko Ževrnja predao je jutros ključeve vozila dr. Leu Luetiću. Uz spomenutih osam vozila, nabavljena su još četiri za sanitetski prijevoz, a ukupna vrijednost svih vozila iznosi 5 700 000 kuna.

– Ovo je značajan trenutak za Splitsko-dalmatinsku županiju i Zavod za hitnu medicinu jer imamo osam novih vozila koja će doprinijeti boljoj kvaliteti rada naše županijske ustanove. Ova vozila biti će raspoređena na području grada Splita, ali i šire okolice i na taj način pokriti skoro čitavo područje naše županije. Dakako, ovo smo financirali iz decentraliziranih sredstava županije, a gotovo svake godine imamo nabavku novih vozila – rekao je župan Ževrnja.

Dr. Luetić kaže da je lani bilo oko 25000 intervencija na terenu te da sustav Hitne medicine zadovoljava kriterije više od 80% u okviru „zlatnog sata“, odnosno dolazak u roku od 10 minuta u gradskim i do 20 minuta u vanjskim područjima.

preuzeto sa dalmacijanews.hr