Početna Kaštela Klape Neverin i Štorija pobjednice ovogodišnjeg VDP-a

Klape Neverin i Štorija pobjednice ovogodišnjeg VDP-a

134
UDIO

Druga Večer dalmatinske pisme održala se sinoć u Kaštel Kambelovcu i bila je natjecateljska večer. Sedamnaest klapa, što muških što ženskih, popelo se na pozornicu na poljani sv.Mihovila te izveli obrade poznatih zabavnih pjesama.
1. Četiri stađuna (Andrej Babić); klapa Luka Rijeka (Ž)
2. Divno je biti nekome nešto (Ivan Habazin); klapa Bistica (M)
3. Dok me držiš za ruku (Davor Capković); klapa Armorin (Ž)
4. Gdje Dunav ljubi nebo (Marijana Ivšić Kolić); klapa Lađarice (Ž)
5. Ja san rojen da mi bude lipo (Josipa Strujić); klapa Mirabela (Ž)
6. Kako sam te voljela (Jurica Karuza); klapa Štorija (Ž)
7. Ključ je ispod otirača (Tonči Tranfić / Srećko Damjanović); klapa Elektrodalmacija (MJ)
8. Moj prijatelj Anu ljubi (Andrija Akrap); klapa Partenca (M)
9. Morski ljudi, morske žene (Mladen Kosovec); klapa Figurin (Ž)
10. Obala tuge (Damir Butigan); klapa Vežilica (MJ)
11. Pamtim samo sretne dane (Ivica Kaleb); klapa Kolajna (Ž)
12. Puna memorija (Ivica Kaleb); klapa Fjoret (Ž)
13. Sine moj (Vicko Dragojević); klapa Neverin (Ž)
14. Srce mi umire za njom (Marijana Ivšić Kolić); klapa Kolapjani (M)
15. Tamo gdje je sve po mom (Jure Šaban Stanić); klapa Zvizdan (Ž)
16. Već krenule su lađe (Ana Kodrić Ivelić); klapa Ćakulone (Ž)
17. Zvijezda moga sna (Olja Dešić); klapa Vinčace (M)

Kroz program, kao i uvijek, svojim dosjetkama nas je zabavljao voditeljski dvojac Mariola Milardović Perić i Frano Ridjan. Nakon službenog dijela , dok se čekao glasanje stručnog žirija i publike, nastupila je klapa Partenca te dodatno zagrijala publiku koja je već dobrano uživala u nastupu svake klape te svaki nastup nagradila gromoglasnim pljeskom.Nakon ocjenjivanja žirija i publike dobili smo i pobjednike 24.Večeri dalmatinske pisme.

Prva nagrada publike: klapa Neverin „Sine moj“ obrada: Vicko Dragojević

Druga nagrada publike: klapa Štorija „Kako sam te voljela“ obrada: Jurica Karuza

Treća nagrada publike: klapa Partenca „Malešan brod“

Prva nagrada stručnog vijeća: klapa Štorija „Kako sam te voljela“ obrada: Jurica Karuza

Druga nagrada stručnog vijeća: klapa Luka Rijeka „Četiri stađuna“ obrada: Andrej Babić

Treća nagrada stručnog vijeća: klapa Vinčace „Zvijezde moga sna“ obrada: Olja Dešić

Nagrada stručnog vijeća za najbolju izvedbu: klapa Armorin „Dok me držiš za ruku“ obrada: Davor Capković

Nakon podjele nagrada fešta se preselila na brce gdje se uz dobro dobru hranu i piće feštalo do dugo u noć.