Početna Nekategorizirano NOGOMET: Val jedva izvukao bod, Jadran nemoćan pred Imotskim

NOGOMET: Val jedva izvukao bod, Jadran nemoćan pred Imotskim

1008
UDIO

U susretima 21. kola kaštelanski su predstavnici osvojili samo bod. Val je kod kuće u posljednjim trenucima zabio za izjednačenje, a Jadran je poražen kod vodeće momčadi lige. Gošk je u susretu 1. Županijske lige izgubio od Mračaja sa 2:0.

Val – Kamen  2:2 (0:1)
Kaštel Stari, igralište Vukovar, gledatelja 200
Suci: Damir Silić (Dicmo), Petar Šamadan (Split), Domagoj Knez (Zadar)
Strijelci: 0:1 Juričić 8′, 0:2 Juričić 66′, 1:2 Jerković 87′, 2:2 Batovanja 90′
Igrač utakmice: Mijo Juričić (Kamen)

Na stadionu Vukovar Val i Kamen odigrali su bez pobjednika. U uzbudljivoj utakmici bilo je 2:2. Gosti su imali dvostruku prednost, ali su domaćini u posljednje tri minute susreta izjednačili i osvojili barem bod. Gosti su do dvostruke prednosti došli na krilima Juričića koji zabija u osmoj, a potom i u 66. minuti. U međuvremenu je u 39. minuti zbog jednog starta pocrvenio Gusić pa je tako Val veliki dio utakmice igrao s igračem manje. Ipak, upornost se isplatila te su pogocima Jerkovića i Batovanje pred sam kraj susreta izvukli bod. Spomenimo da je po završetku utakmice gostujući igrač Žužul verbalno napao domaćeg trenera, a kad ga je pokušao udariti u obranu su skočili domaći igrači. Na sreću, nije došlo do nikakvog većeg incidenta.

Val: Buzov, Bartulović, Gusić, Kovačević, Grubić (68. Plazonić), Čarija, Rendić, Jerković, Čubrilo, Ćurić (46. Batovanja), Kolić (46. Šarić). Trener: Vjeran Simunić

Kamen: Ljubičić, Biloš, Vuksan, Paradžik, Juričić, Tolj, Kljenak, Žužul, Žaja, Begić (86. Ćapin), I. Kujundžić (57. B. Kujundžić). Trener: Marijo Karin

Imotski – Jadran (KS) 2:0 (0:0)

Imotski, igralište Gospin Dolac, gledatelja 300
Suci: Drago Mikulić (Split), Stipe Zec (Split), Mladen Jurić (Vranjic)
Strijelci: 1:0 Tomašević 64′, 2:0 Maretić 90′
Igrač utakmice: Josip Tomašević (Imotski)

U pravoj prvenstvenoj utakmici Imotski je potvrdio ulogu favorita te sa 2:0 pobijedio Jadran iz Kaštel Sućurca. Pred oko 300 gledatelja Imotski je tek u drugom poluvremenu slomio dobru obranu gostiju te pogocima Tomaševića i Maretića došla do zaslužena tri boda. Domaćin je poveo u 64. minuti preko Tomaševića, a točku na i postavio je Maretić u posljednjoj minuti utakmice.

Imotski: Duka, Farić, Majstorović, Mrkonjić (79. Begić), Krištić (81. Maretić), Uzelac, Serdarušić, Tomašević, Brnadić, Gojak (63. Aračić), Barišić. Trener: Goran Šušnjara

Jadran (KS): J. Radić, Erceg, Bilić (89. Elez), Marić-Arić, A. Radić, Dević, Katić, Čuljak,  Bajić (80. Periš), Šiškov (61. Stojan), Jakovčević. Trener: Pero Zokić